Medvedev (©Reuters)

Medvedev preokretom otvorio završni masters, Beretini predao Zverevu

Vreme čitanja: 1min | ned. 14.11.21. | 16:23

Završni masters u Torinu: Hurkač dobio prvi set, pa pao u ostala dva – 2:1. Nemac korak bliži polufinalu

Ostao je Danil Medvedev bez šansi da prestigne Novaka Đokovića i postane najbolji teniser 2021. godine, ali to mu nije ubilo volju da se bori za trofej na završnom mastersu u Torinu.

Nije dobro počeo meč protiv Huberta Hurkača, ali ga je na odličan način završio Danil Medvedev. Ruski as, drugi teniser sveta, preokretom je došao do trijumfa na otvaranju poslednjeg turnira u sezoni i napravio prvi korak ka polufinalu – 6:7, 6:3, 6:4.

Tvrdo se igralo u prvom setu, nije bilo nijedne brejk šanse na obe strane terena. Obojica igrača su sigurno čuvala svoj servis, a to znači da je odluka morala da padne u taj brejku, gde je Poljak bio bolji sa 7:5.

U naredna dva seta se desila ista stvar: Medvedev je oduzeo prvi servis gem Hurkaču, a nije mu dopustio nijednu jedinu brejk priliku. Na tako siguran način Rus je došao do trijumfa.

Drugi meč dana, u istoj grupi, igrali su Aleksander Zverev i Mateo Beretini. Italijan je predao meč Nemcu na startu drugog seta kod rezultata 7:6, 1:0.