Danil Medvedev (©Reuters)
Danil Medvedev (©Reuters)

Neviđene scene na US Openu: Pet minuta prekida zbog fotografa i kraj za besnog Medvedeva

Vreme čitanja: 3min | pon. 25.08.25. | 08:44

Ovu godinu Rus je završio sa samo jednom pobedom na grend slem turnirima

Nekada prvi reket sveta. U 2025. redovan oproštaj na prvom stepeniku grend slem turnira. Dobro, dobio je Danil Medvedev onaj jedan meč na Australijan Open i potom – sve ostale izgubio. Poslednji na Ju-Es Openu, od 51. tenisera planete Benžamena Bonzija, koji je izdržao i sve udarce protivnika, a i petominutni prekid u trećem setu kada su navijači prosto tražili Francuzovu grešku. I desila se, ali Bonzi se izvukao i slavio sa 6:3, 7:5, 6:7 (5), 0:6, 6:4.

No, da se vratimo na taj najzanimljiji detalj iz trećeg seta. Bonzi je vodio sa 2:0 u setovima i imao meč loptu. I onda – nešto sasvim neočekivano.  Neoprezni fotograf je pokušao da se sa pauze vrati na predviđeno mesto za slikanje između dva servisa Francuza. Sudija Greg Alensvort je vratio Bonziju prvi servis. Medvedev je poludeo.
Da li si ti čovek? Da li si ti čovek? Zašto se treseš? Šta je problem? Čovek hoće da ide. Plaćaju ga po meču, ne po satu”, vikao je Medvedev na sudiju.

Izabrane vesti

Publika, željna što duže zabave, prvo je stala na Danilovu stranu i celih pet, a možda i šest minuta Bonzi nije mogao da servira. “Drugi servis”, zahtevala je publika.
On radi ovo. Ne igram. Idem sa terena”, bezuspešno se žalio Bonzi kod sudije.

 Na kraju je i Medvedev morao da zamoli publiku da prekine sa cirkuskim ponašanjem, ali je Bonzijeva koncetracija već bila izgubljena. Izgubio je i taj poen i set, a I sledeći u kome je Medvedevu uzeo samo devet poena.

Međutim, negde u međuvremenu se i deo publike smilovao, počeo da bodri Francuza i do petog seta on se vratio u ravnotežu. A Medvedev je potpuno pao.  Šampion US Opena iz 2021. godine izgubio je taj odlučujući set posle dva izgubljena servisa i drugi uzastopni grend slem sudar sa Bonzijem, posle onog na Vimbldonu.

Trijumf na 418. teniserom sveta Kasiditom Samrejom u Melburnu tako mu je ostalo jedini u ovoj sezoni nag rend slem turnirima. Zatim je na Australijan Openu izgubio od Lernera Tijena, pa na Rolan Garosu od Kamerona Norija, zatim dva puta od Bonzija. Poslednju titulu osvojio je u maju 2023, posle finala u Haleu izgubio je pet od poslednjih osam mečeva. I ne izgleda više kao pretendent na mesto broj jedan. Posle Ju-Es Opena verovatno će ispasti iz top 20 na planeti.

Otud verovatno i lomljenje reketa posle današnjeg poraza. Nekada je umeo da se nosi sa pritiskom, ali sve mu teže ide.


tagovi

US openDanil MedvedevBenžamen Bonzi

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara