(©Reuters)

US open: Beretini i Rud grabe ka završnici

Vreme čitanja: 1min | ned. 04.09.22. | 22:00

Italijan igrao pet setova sa Fokinom

Dvojica favorita opravdala su to zvanje na startu današnjeg programa na US openu.

Italijan Mateo Beretini i Norvežanin Kasper Rud plasirali su se u četvrtu rundu grend slema u Njujorku, mada se do pobeda nisu baš prošetali.

Pogotovo to važi za Beretinija, koji je morao da igra pet setova protiv Alehandra Davidoviča Fokine. Španac iako mnogo bolje igra na šljaci nego na betonu, preznojio je Italijana, koji je imao više snage na kraju i lako je dobio peti set – 3:6, 7:6, 6:3, 4:6, 6:2 posle tri sata i 46 minuta igre.

Fokina u četvrtom setu nije dozvolio nijedan brejk Beretiniju, ali je zato izgubio prva dva u petom setu i to je bila razlika koju Španac nije mogao da nadoknadi do kraja.

Kasper Rud je lagano dobio prva dva seta protiv Korentana Mutea, ali je u trećem popustio i morao je da igra i četvrti, ali mu trijumf, ipak, nije bio ugrožen – 6:1, 6:2, 6:7, 6:2.

Upravo će pobednici ova dva meča, Beretini i Rud igrati međusobno u narednoj rundi, za prolaz u četvrtfinale.