"Erazem Lorbek i Pero Antić"

EL: Barsa se revanširala šampionu u Pireju, Makabi lako sa Ulkerom

Vreme čitanja: 2min | čet. 07.03.13. | 22:49

Katalonci preko raspoloženog Lorbeka stigli do devetog trijumfa u deset kola TOP 16 faze, dok je Ponos Izraela kao gost već u drugoj četvrtini stigao do prednosti koju je do kraja iskusno čuvao

Erazem Lorbek i Pero AntićKošarkaši Barselone revanširali su se aktuelnom šampionu Evrope, Olimpijakosu, i to sa sve kamatom, za poraz u polufinalu prošlosezonskog fajnal-fora, pošto su u prvom meču desetog kola F grupe Evrolige na vrelom parketu u Pireju slavili sa 90:77

Domaćin je tokom prve i treće deonice imao dobru igru, međutim, gosti iz Katalonije su sve to neutralisali odličnom igrom u drugoj, a zatim i poslednjoj četvrtini, što je bilo sasvim dovoljno za ubedljiv trijumf Barselone i nastavak pobedničkog niza i devetog trijumfa u deset kola.

Najefikasniji igrač u pobedničkom timu bio je Erazem Lorbek, koji je ubacio 21 poen (7/8 za dva, 2/2 za tri), Pit Mikel je dodao 20 (9/10 za dva), dok je bivši košarkaš Partizana Nejtan Džavaj meč završio sa po osam poena i skokova. Na drugoj strani Spanulis je postigao 23 poena, Printezis 16, uz sedam skokova, dok je Džoš Pauel dodao 15.

U drugom meču večeri u F grupi Makabi je kao gost bez većih problema stigao do veoma bitne pobede nad Fenerbahče Ulkerom – 94:85. Domaćin je samo tokom prve deonice bio ravnopravan protivnik raspoloženim gostima, koji su već u drugom periodu napravili opipljivu prednost, koju su do kraja iskusno čuvali.

U redovima Ponosa Izraela Riki Hikman je ubacio 18 poena (3/5 za tri), Devin Smit je dodao 16, a Dejvid Logan 15. Domaćinu je bilo nedovoljno Bogdanovićevih 26 poena kako bi došao do pobede, a pratili su ga Emir Preldžić sa 15 i Lester Bo Mekejleb sa 12 poena i devet skokova.