"Heroj večeri u Cvajti: Lenart Taj"

1,2,3,4! Ovo je Taj, koji je demolirao Fortunu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 09.11.15. | 22:05

Fenomenalni napadač Sankt Paulija postigao čak četiri gola u poslednjem meču 14. kola Cvajte

Heroj večeri u Cvajti: Lenart Taj

Trka za vrh Cvajte i plasman u Bundesligu nije skoro bila ovak uzbudljiva. Čak tri tima su na prvom mestu sa po 26 bodova, a Frajburgu i Lajpcigu večeras se pridružio Sankt Pauli koji je na svom Milertornu pregazio Fortunu iz Dizeldorfa – 4:0 (2:0) uz četiri gola jednog igrača – Lenarta Taja.

Heroj večeri bio je 23-godišnji Nemac koji je eksplodirao i sjajnom partijom doneo značajan trijumf timu iz predgrađa Hamburga. Igrao se 12. minut kada je Sankt Pauli otvorio kanonadu, Bubala je prošao po levoj strani, centirao, a u šesnaestercu Fortune Taj je primio loptu i lepim udarcem matirao Mihaela Rensinga za vođstvo domaćina.

Već u 22. bilo je jasno da bodovi ostaju u Hamburgu. Posle gužve pred golom Fortune lopta se odbila od stative, a na nju je opet natrčao Taj i po drugi put pogodio za 2:0. Kad hoće, onda lopta hoće u gol, a posebno kada krene jednog čoveka. Tako je Taj u 69. minutu iskoristio centaršut Sobote i glavom povisio na 3:0.

Tačku na sjajno veče morao je da stavi čovek koji je oduševio njuhom za gol, pa je čovek neobičnog prezimena, koji je stasao u Verderu iz Bremena, u 85. minutu iskoristio asistenciju Ratkovskog i upotpunio svoju goleadu za proboj Sankt Paulija na vrh tabele, i pad Fortune u zonu ispadanja na 16. mesto.