""
""

A bio je kul tip: Boni opet zapržio čorbu “svom“ Svonsiju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 31.10.16. | 22:50

Dva gola dao je fudbaler iz Obale Slonovače, a Stouk je upisao treću uzastopnu pobedu u Premijer ligi

Vilfred Boni večeras na stadionu Britanija u Stouku nije imao previše emocija prema klubu u čijem dresu je stekao fudbalsko ime na Ostrvu. Reprezentativac Obale Slonovače dao je dva gola u pobedi nad Svonsijem od 3:1 u poslednjoj utakmici 10. kola Premijer lige.

I to nije prvi put da Boni trese mrežu Svonsija, jer je od odlaska iz Južnog Velsa pre godinu i po dana, već tri puta dao gol bivšem klubu. Pitanje je da li će mu i kako to oprostiti navijači Labudova.
Večeras su Boniju bila potrebna samo tri minuta da dovede Stouku u vođstvo i to tako što je prihvatio loptu koja je prošla kroz šumu nogu i u maniru pravog predatora gurnuo je tamo gde treba.

Šok za domaće navijače usledio je u šest minuta kasnije kada je Vejn Rautlidž lepo „trznuo“ glavom i prevario golmana Stouka.

Možda je prelomni trenutak utakmice bio u 55. minutu kada je Alfi Moson nespretno pogodio sopstveni gol i to sa peterca, a sve dileme Boni je otklonio u 73. minutu.

Stouk je tako produžio Svonsijevu agoniju kojem je ovo bila deveta uzastopna utakmica bez pobede. Domaćin je, sa druge strane, došao do trećeg prvenstvenog trijumfa zaredom.

Stouk, koji je do pre neku nedelju delovao poprilično beznadežno, sada se popeo do zlatne sredine na tabeli i sa velikom dozom optimizma može da planira čak i napad na gornji dom.