"Amin Junes"

Ajaks bez greške u Den Hagu: Junesov jedan - tri boda vredan (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.01.16. | 14:20

Lider minimalno slavio maestralnim pogotkom Nemca. Golman Cilesen udaren nogom u glavu

Amin Junes

Ajaks je i u novu godinu preneo pobedničke navike, a nova recka na putu ka tituli slavnog amsterdamoskog kluba postao je Den Hag koji je savladan na gostovanju sa 0:1 (0:1).

Po teškom i raskvašenom terenu jedini pogodak na meču postigao je nemački intenacionalac Amin Junes i to posle maestralnih poteza u 21. minutu kada je nakon asistencije razigranog Feltmana rutinski matirao golmana domaćih Hansena. Ovo je ujedno četvrti gol fudbalera libanskog porekla za Ajaks, što svedoči da je u odličnoj formi u poslednje vreme.

Čitav meč za Ajaks odigrao je srpski reprezentativac Nemanja Gudelj koji je bio solidan, a nekoliko puta je, bez uspeha, oprobao udarac sa distance. Den Hag je u drugom poluvremenu mogao do izjednačenja, zapretio je dva puta ozbiljno u finišu meča, a kada su se ispucali, rezervista Kopljanika Anvar El Gazi je mogao da povisi na 2:0 na drugoj strani. Talentovani Holanđanin je posle kontre odlično šutirao glavom, lopta je udarila prečku i odbila se utisak je iza gol-linije, ali glavni sudija nije priznao taj gol već je odmahnuo rukom.

Meč je obeležio i nemili detalj iz 56. minuta kada je samo pukom srećom golman Ajaksa Jesper Cilesen izbegao težu povredu. Naime, u naletu prilikom napada Den Haga Rudolf Šaken ga je šutnuo u glavu, ali se čuvar mreže gostiju ubrzo pridigao i branio bez problema do kraja meča. Junački, nema šta, iako je napadač domaćih mogao da ga ubije.

EREDIVIZIJA - 18. KOLO

Tvente - Herakles 4:0 (2:0)
/Ede 16, 60, Zijeh 30, Ter Avest 62/

Kambur - Vitese 0:2 (0:0)
/Rašica 48, Kizaišvili 90/

Cvole - Herenven 5:2 (2:0)
/Marselis 12, Van Polen 20, 55. penal, Brama 77, Nijland 87 - Te Frede 46, St Žust 79/

Roda - AZ Alkmar 0:1 (0:1)