"Silni Ajaks"

Ajaks krenuo silovito, Fejenord se provukao u 90. minutu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.08.14. | 18:41

Đurđević ušao sa klupe za Vitese, Dauda još čeka debi, PSV siguran na startu

Silni AjaksGigant iz Amsterdama nema nameru da šampionsku titulu ustupi nekom drugom, a u prvom kolu nove sezone u Erediviziji rivalima je poslao jasnu poruku. Vitese nije imao šta da traži na gostovanju kod Ajaksa – 4:1.

Nik Viergever je načeo goste iskoristivši trenutak nepažnje u poslednjoj liniji, a da će bodovi ostati u prestonici postalo je jasno već u 40. minutu kada je Lase Šone odapeo strelu iz slobodnog udarca.

O čemu li je u tom trenutku razmišljao golman Vitesea Pjet Velthujzen nikada nam neće biti jasno?

Bilo kako, otpor Vitesea u tom trenutku je bio slomljen, iako je Ajaks meč počeo bez reprezentativaca Jaspera Silesena i Dejlija Blinda. Šlag na tortu sipali su Mike van der Horn i Lase Šene drugim golom na meču za brigu ostalih holandskih timova koji “pucaju” na titulu. Bez obzira na utešni pogodak Marka Vejinovića u 84. minutu.

Da pomenemo još da je Uroš Đurđević meč počeo na klupi, ali je na teren ušao u 67. minutu, dok će Abiola Dauda, doskorašnji napadač Crvene zvezde, morati da sačeka na debi za Vitese iako je bio u protokolu.

Mnogo bleđi utisak od Ajaksa, očekivano doduše, ostavio je Fejenord, koji se, iako je na gostovanju kod Den Haga imao igrača više još od 40. minuta, mučio ne bi li pronašao put do protivničke mreže. Prilika je, doduše, bilo na pretak, ali je otpor domaćina slomljen tek u 90. minutu kada je Mičel de Vrede bio najsnalažljiviji posle ubacivanja Ruda Vormera iz kornera.

Vrednu pobedu je ostvario i Groningen, koji je na gostovanju kod Go Ahed Iglsa, u prvoj utakmici po odlasku Filipa Kostića u Hamburg, dva puta gubio, ali je na kraju slavio sa 3:2.

PSV je u poslednjem meču dana savladao Viljem II u gostima sa 3:1(2:1). Jirgen Lokadija je već u 7. minutu načeo protivnika posle greške golmana domaćih, a Memfis Depaj je posle tri minuta povećao prednost gostiju. Domaći se nisu predali i Andrade je u 40. smanjio prednost PSV-a. Lampru je u 74. minutu napravio penal i dobio crveni karton, a sigurni izvođač je bio Memfis Depaj.