Ako ovako nastavi, Irtiš neće ni doći do Partizana

Vreme čitanja: 1min | pet. 06.07.18. | 16:50

Kairat pregazio ekipu iz Pavlodara koja je upisala četvrti uzastopni poraz bez postignutog gola

Potencijalni protivnik Partizana u kvalifikacijama za Ligu Evrope, kazahstanki Irtiš nastavlja da tone sve više u nacionalnom šampionatu. Ekipa iz Pavlodara u petak je u 17. kolu doživela katastrofu na gostovanju drugoplasiranom Kairatu sa 4:0.

Fudbalerima Irtiša to je bio četvrti uzastopni poraz u prvenstvu i to bez postignutog gola i trenutno se ne nazire način izlaska iz krize.

Već posle prvog poluvremena Kairat je završio ceo posao i otvorio vrata ubedljive pobede. Igrač utakmice bio je dvostruki strelac, brazilski vezista Isael.

On je mrežu Irtiša načeo u 24. minutu, a prednost je duplirao Aderinsola Eseola u 37. minutu, a treći gol dao je Andrej Aršavin minut pre kraja prvog poluvremena.

Konačan rezultat, drugim pogotkom na utakmici, postavio je Isael u 58. minutu, a posle toga Kairat je rutinski mogao da privede utakmicu kraju.

Fudbalere Irtiša u četvrtak očekuje gostovanje litvanskom Trakaju u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.