Arsenal ne blista, ali pobeđuje: Remzi i Lakazet "upucali" dosadne Svrake (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 01.04.19. | 22:50

Tobdžije slomile otpor Njukasla, koji je sve adute bacio na odbranu svog gola, ali nije uspeo da izbegne očekivani poraz - 2:0

Arsenal ne igra lepršavo, poslednjih nekoliko nedelja u Premijer ligi nije ni onoliko efikasan koliko zna da bude, ali ono što je najvažnije za pristalice Tobdžija, sastav Unaja Emerija uporno pobeđuje i krupnim koracima gazi ka plasmanu u Ligu šampiona. Velikan iz Londona večeras je na Emirejtsu srušio Njukasl i preskočio Totenhem na trećem mestu engleskog prvenstva - 2:0 (1:0).

Ozbiljno su se namučili domaći igrači sa defanzivnim protivnikom, koji je svu svoju igru podredio grčevitoj odbrani svog gola, ali to ipak nije donelo željeni rezultat sastavu Rafe Beniteza. Arsenal je do celog plena došao golovima Arona Remzija i Aleksandra Lakazeta u 30. i 83. minutu.

Remzijev pogodak je bio od posebne važnosti za domaćina, koji bi sasvim sigurno imao ogromne muke da slomi otpor rivala da to nije učinio na isteku pola časa igre. Budući igrač Juventusa bio je izuzetno raspoložen od samog starta meča sa kapitenskom trakom na ruci. Sjajno je kreirao napade svog tima i u tom 30. minutu odradio pola posla pre postignutog gola. Pravovremeno je uposlio Lakazeta, posle čijeg se pokušaja lopta odbila pred noge Velšaninu, koji ju je potom poslao u nebranjeni deo mreže nemoćnog Dubravke.

Ista slika je bila viđena i u drugom poluvremenu. Emeri je zahtevao još veći pritisak ka protivničkom golu, pa je na teren poslao Obamejana i Elnenija, koji su doneli dodatnu dozu energije domaću. Upravo je napadač iz Gabona zablistao u 83. minutu, kada je sjajno poslao loptu pred noge Lakezetu, a ovaj majstorski lobovao Dubravku za svoj 13. pogodak u Premijer ligi ove sezone.

ENGLESKA 1 - 32. kolo

Fulam - Mančester Siti 0:2 (0:0)