""

Atletiko može u Minhen turistički sa 5-0-0! Francuska šema za prvo mesto (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 23.11.16. | 22:36

Simeoneov tim protiv PSV Ajndhovena nastavio seriju pobeda

Kako i dolikuje finalisti Lige šampiona, Aletiko Madrid je obezbedio prvo mesto u grupi pred osminu finala. I teoretski lakšeg rivala na žrebu. Madriđani su kolo pre kraja grupe, overili prvo mesto ispred Bajerna pošto su večeras rutinski odradili posao na svom terenu protiv PSV Ajndhovena.

Jorgandžije su u madridu savladale holandskog šampiona sa laganih 2:0 i imaju skor od pet pobeda u isto toliko mečeva. Tako će Atletiko u poslednjem kolu u Minhenu biti lišen rezultatskog protiska protiv Bajerna koji je danas u Rostovu prokockao šansu u da se u poslednjem kolu bori protiv Atletika

Pobedu Madriđanima je doneo francuski tandema napadača Grizman - Gameiro koji su postigli po gol u drugom poluvremenu. Gameiro je ulkazio u šanse i promašivao, PSV je imao sreće u prvom poluvremenu, da bi u 55. minutu Atletiko konačno načeo rivala. Grizman je proigrao zemljaka u napadu, a Gameiro rutinski završio akciju. Potom je i Grizman u 66. minutu ispisao ime na semaforu. Njemu je asistirao Tijago i tada je sve bilo gotovo. Pobeda je mogla da bude i ubedljivija, ali je Gameiro do kraja pogodio stativu.

Atletiko ima maksimalnih 15 bodova i u poslednjem kolu ide u Minhen bez pritiska da morao da ostavri dobar rezultta. PSV je sa druge strane došao na rub eliminacije iz Evrope. Ipak, ima šansu da nastavi takmičenje u Ligi Evrope ako u poslednjem kolu pobedi Rostov na svom terenu. Remi odgovara Rusima...

ŠpanijaPSV AjndhovenLiga šampionaKevin GameiroHolandijaEvropaAtletiko MadridAntoan Grizman