"Radost fudbalera Lidsa"

Bajram skinuo Lidsovo prokletstvo staro 25 godina (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 17.12.15. | 22:40

Slavni klub iz Jorkšira zabeležio važan trijumf na gostovanju u Vulverhemptonu (2:3), prvi od decembra 1990.

Radost fudbalera Lidsa

Vulverhemton i Lids odigrali su sjajnu utakmicu kojom su kompletirali 21. kolo Čempionšipa. Strašan meč smo videli večeras na Mulinou, čak pet pogodaka i iznenađujući trijumf gostiju 2:3 (1:1).

Eto, kada najmanje očekujete, ekipa Stiva Evansa iznenadi na nekom gostovanju i vrati se na Eland Roud sa tri boda, koja su je vratila u trku za plej-of. A počelo je očajno za Lids, već u desetom minutu Benik Afobe je pobegao odbrani Junajteda i doveo Vukove u rano vođstvo.

Ipak, kako je utakmica odmicala gostujući tim se oslobađao pritiska, a u finišu prvog dela Sem Bajram je izjednačio nakon asistencije Krisa Vuda. Bio je to sjajan trenutak za poravnanje rezultata, a očigledno motivisan tim iz Jorkšira u nastavku je odličnom igrom prosto zgromio domaćina, mogao da slavi ubedljivije.

Prvo je hitronogi Stjuart Dalas doveo goste u vođstvo u 51. minutu, a na isteku jednog časa igre fantastični Bajram je drugim golom povećao na 3:1. Imao je Lids još jednu dobru priliku u tim trenucima, ali se Kris Vud obrukao, a kako obično biva domaćin je iskoristio pad u igri Junajteda.

Nejtan Burn je u 81. smanjio na 2:3, ali pritisak domaćina u poslednjih desetak minuta nije im doneo izjednačenje. Lids se branio i odbranio i otišao kući sa velikim plenom, kojim je dospeo na poziciju broj 14, na osam bodova zaostatka u trci za plej-of. Ovo je ujedno prva pobeda Lidsa u Vulverhemptonu od 19. decembra 1990. godine!