"Andre Grej u akciji"

Barnlijev kapitalac Grej se isplatio u Birmingemu, Ovnovi uboli Čarlton i plasman u baraž!

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.04.16. | 18:00

Tim Šona Dajša slavio kao gost (2:1) i zadržao drugu poziciju na tabeli sa dva boda ispred Brajtona

Andre Grej u akciji

Barnli je tokom protekle nedelje izgubio lidersku poziciju u Čempionšipu, jer je Midlzbro zabeležio pobedu u zaostalom meču i probio se na čelo, ali je danas nastavio poteru za liderom sa Riversajda za kojim zaostaje dva boda na vrhu. Ekipa Šona Dajša nanela je drugi uzastopni poraz Birmingemu na Sent Endrjuzu (2:1) i tako ga udaljila od plej-ofa.

Iskusni Škot Džordž Bojd doveo je goste u vođstvo u 31. minutu, ali je nekadašnji junior Totenhema Žak Magoma vratio domaćina u igru izjednačujućim golom u 55. Ipak, tačku na ovaj meč i zasluženi trijumf Barnlija stavio je Andre Grej koji je postigao pobedonosni pogodak u 76. minutu. Sjajni napadač plaćen je prošlog leta čak 12.000.000 evra Brentfordu, a danas kada je bilo potrebno pokazao je da taj novac nije uludo potrošen jer je postigao 24. pogodak u sezoni.

Derbi je zabeležio značajan trijumf na gostovanju u Londonu protiv Čarltona (0:1), a gol Džonija Rasela u 60. minutu ne samo što je skoro pa izbacio Adiktse u treću ligu, već je faktički obezbedio i Ovnovima plasman u plej-of, jer imaju devet bodova više od sedmoplasiranog Kardifa, koji se bori da stigne Šefild Venzdej.

Ali, velški klub mora da pobeđuje ako misli da se dokopa baraža za Premijer ligu, a ne da prosipa bodove kod kuće kao što je danas bio slučaj u okršaju sa Kvins Park Rendžersom (0:0). Za utehu Kardifu je što su i Sove danas prokockale prednost u okršaju sa Ipsvičom na svom terenu (1:1), pa Venzdej beži Kardifu pet bodova, četiri kola pre kraja.

Poredak na vrhu: Midlzbro 85, Barnli 83, Brajton 81, Hal i Derbi po 73, Šefild Venzdej 69, Kardif 64...

MK Dons je uspeo da osvoji bod na gostovanju u Prestonu (1:1), ali će mu ovaj uspeh teško pomoći da opstane u Čempionšipu jer su klubovi iznad njega na čak devet bodova prednosti, pa mu je ostala samo teorija za opstanak. Lids je konačno pokazao pravo lice, pa je savladao Reding sa 3:2 i zabeležio drugu uzastopnu pobedu za siguran finiš sezone u sredini tabele, a veliko iznenađenje predstavlja glatka pobeda Hadersfilda u Blekburnu (2:0).