""
""

Benfika iskopala pobedu u “Kamenolomu“ (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 30.11.15. | 23:53

Benfika se vratila u sedlo i to na tradicionalno teškom gostovanju u Braginom “kamenolomu“. Lisabonski Orlovi slavili su sa 2:0 u derbi utakmici 11. kola portugalske Primeire.

Ovim trijumfom fudbaleri Benfike preskočili su upravo Bragu na trećem mestu na tabeli i ostali sa kakvim-takvim šansama u borbi za šampionsku titulu.

Ispostavilo se da je pitanje pobednika na ovoj utakmici bilo rešeno praktično i pre nego što su se igrači oba tima pošteno zagrejali.

Benfika je na startu meča bila mnogo snalažljivija i spretnija, pa je relativno lako i “jeftino“ došla do važnih pogodaka, a Braga je upisala prvi poraz posle šest mečeva.

Već u trećem minutu mrežu domaće ekipe zatresao je Pici, a osam minuta kasnije sjajno se snašao Lisandro Lopez i, pokazalo, se postavio konačan rezultat.

Nije ekipi Brage uspeo da pomogne ni bivši napadač Čukaričkog Nikola Stojiljković koji je odigrao svih 90 minuta za domaći tim.

Na drugoj strani, celu utakmicu za aktuelnog šampiona Portugalije odigrao je nekadašnji vezista Partizana Ljubomir Fejsa.