"Union"

Berlinci očitali lekciju Bohumu, Dizeldorf zakucao Kotbus za dno

Vreme čitanja: 1min | sub. 14.12.13. | 15:28

Domaćini ostali kratkih rukava...

UnionGosti su se gostili u subotnjim utakmicama 18. kola Cvajte. Union Berlin je očitao pravu fudbalsku lekciju Bohumu – 4:0. Goleadu je otvorio Kviring sa dva gola u prvom poluvremenu, nastavio Terode u 47, da bi tačku na “i” stavio Koler u 52. minutu za prekid crne serije od šest mečeva bez pobede u svim takmičenjima i skok na četvrto mesto na tabeli.

I Fortuna iz Dizeldorfa je slavila na strani, pošto je zakucala Energi Kotbus za dno – 3:1. Domaćin je dobro otvorio meč, poveo preko Afane u 7. minutu, ali je loše zatvorio. Hofer, Benšop i Erat su vrlo brzo postavili stvari na svoje mesto i još više upalili lampicu fenjerašu koji ne zna pobedu na poslednjih devet, od čega je poražena na čak sedam mečeva.