""
""

Bešiktašov košmar je – Ugo Rodaljega! Orlovi jedva iščupali bod protiv Ahisara (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 23.04.16. | 20:35

Samo minut pre kraja domaćin je imao gol prednosti, ali su crno-beli preko Čenka Tosuna stigli do remija – 3:3

Bešiktaš nije došao do pobede, ali na kraju može da bude više nego zadovoljan osvojenim bodom na gostovanju protiv Ahisara. Domaćin je bio u prednosti sve do 90. minuta, pre svega uz pomoć het-trika Uga Rodaljege, ali je Tosun postigao vrlo važan gol i doneo veliki bod Bešiktašu - 3:3.

Tako malo nedostajalo je Ahisaru da napravi veliko iznenađenje i unese novi nemir u sam finiš sezone, ali Orlovi su na kraju mogli da odahnu.

Već u prvom poluvremenu moglo je da se nasluti da bi utakmica mogla da bude izuzetno uzbudljiva utakmica. Mario Gomez nastavio je svoj golgeterski niz i stigao do 22. pogotka u sezoni već u 15. minutu posle strašnog propusta poslednje linije odbrane, ali je Rodaljega odgovorio u samoj nadoknadi vremena. Promašio je penal, ali je odbitak pretvorio u pogodak.

Na samom startu drugog poluvremena Olčaj Sahan vratio je vođstvo Bešiktašu, da bi Rodaljega ponovo poništio vođstvo gostiju golom u 54. minutu nakon poklona koji je dobio od defanzivaca crno-belih.

Portugalac, koji je očigledno bio posebno motivisan da razbije potencijalnog budućeg šampiona, doneo je i vođstvo Ahisaru u 78. minutu i činilo se da domaćina ništa ne može da zaustavi u nameri da se dokopa tri boda. Međutim, Tosun je bio brži od sudijske pištaljke i na samom kraju postavio konačnih 3:3 i doneo bod koji Bešiktaš beži Feneru šest bodova, uz jedan meč više.