"Heroj Brajtona: Bobi Zamora"

Bez starca nema Premijer lige: Deda Bobi srušio Birmingem

Vreme čitanja: 2min | sub. 28.11.15. | 18:00

Veteran doneo trijumf lideru iz Brajtona u derbiju 18. kola Čempionšipa. Midlsbro siguran u Hadersfildu (2:0), Barnli izbegao poraz u Kardifu (2:2)

Heroj Brajtona: Bobi Zamora

Bez starca nema udarca, a to je ovog popodneva pokazao Bobi Zamora. Vremešni napadač Brajtona (34) postigao je pobedonosni gol za Galebove u jednom od derbija 18. kola Čempionšipa, u kojem je klub sa juga Engleske kao domaćin porazio Birmingem sa 2:1.

Najpre je Marč je u 17. minutu savladao golamana gostiju Tomasa Kuščaka, ali je talentovani Španac Toral samo četiri minuta kasnije poravnao na 1:1. Ipak, čim je krenulo drugo poluvreme, maestralni Zamora, stari lisac, iskoristio je otpadak nakon šuta Marča i doneo značajan trijumf Galebovima koji su i dalje šepure na čelu drugoligaške tabele.

Dobar posao napravio je danas i Midlsbro, koji je kao gost savladao Hadersfild sa 2:0 i ugurao se na poziciju broj dva, ispred Derbija i Hala. Golovi Adama Klejtona u prvom i Emilija Nsuea u finišu drugog poluvremena bili su dovoljni za drugi uzastopni trijumf ekipe Aitora Karanke.

Razočaranje dana priredili fudbaleri Kardifa koji su u nadoknadi vremena prokockali dva gola prednosti u okršaju sa Barnlijem (2:2). Iako su Velšani vodili sa 2:0 pogocima Gunarsona i Morisona nakon 65 minuta igre, sjajan finiš ekipe Šona Dajča upotpunili su Henings u 86. i autogol Metjua Konolija u trećem minutu nadoknade za podelu plena.

Očekival ose da Blekburn nastavi sa dobrim igrama od dolaska novog trenera Pola Lamberta, ali je sjajni Šefild Venzdej pogotkom Žoaoa Lukasa u 84. minutu odneo važan bod u Jorkšir, bilo je 2:2. Lids je danas nastavio sa bednim partijama, a ekipu sa Eland Rouda srušio je Čarli Ostin koji je golom u 58. minutu doneo Kvins Park Rendžersu minimalan trijumf 1:0.

Ipsvič je ubedljivim trijumfom nad Čarltonom (3:0) stigao nadomak plasmana u plej-of, a davljenik Roteram definitivno je u doboroj seriji, jer je kao domaćin protiv Bristola slavio sa ubedljivih 3:0 i zabeležio drugu uzastopnu pobedu u nizu. Notingem Forest je savladao Reding (3:1), uz dva gola sjajnog Portugalca Nelsona Oliveire. Fulam nije slavio ni na četvrtoj utakmici u nizu, a Ros Mekormak je pogotkom u 78. minutu sačuvao barem bod u okršaju sa Prestonom.