"Srećan rođendan: Slaven Bilić"

Bilić preživeo (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 11.09.17. | 22:51

Hrvatski stručnjak na klupi Vest Hema konačno slavio i to protiv Hadersfilda (2:0)

Srećan rođendan: Slaven Bilić

Crni oblaci su se nadvili nad Čekićarima i Slavenom Bilićem, ali je hrvatski trener preživeo i to na svoj 49. rođendan. Za sada... U četvrtom kolu pred svojom publikom Vest Hem je konačno skinuo maler i upisao prvu pobedu u novoj sezoni Premijer lige. Ona ima posebnu težinu jer je savladano najprijatnije iznenađenje Hadersfild sa 2:0.

Zaslužio je Vest Hem da se raduje večeras, bio je bolji, a mogao je i ranije da razreši svaku dilemu oko konačnog ishoda. Čičarito Ernandez je propustio najbolju priliku u prvom delu kada je pogodio prečku, a dobre šanse imali su i štoper Kolins i Čeik Kujate.

Vest Hem je dominirao u većem delu meča, primetno je da su u formaciji 3-4-3 Čekićari mnogo opasniji i konkretniji, pa su zasluženo nagrađeni za upornost. Prvi gol u 72. minutu posle šuta Ogbone pao je spletom srećnih oklonosti (možda je i autogol) jer je lopta čudno putovala i prevarila golmana Lesla, a koji minut kasnije rezervista Andre Aju je stavio tačku posle obitka kod kornera.

Hadersfild je probao u finišu da nagrne, da proba da se vrati u meč, ali pokušaji Toma Insa bili su bezuspešni, pa su Terijeri upisali prvi poraz u Premijer ligi.