"Palas siguran u Lesteru"

Božić stigao ranije u Palasovu svlačionicu! Benteke se probudio iz dubokog sna i upucao Lisice (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.12.17. | 15:17

Gol i asistencija Belgijanca za pobedu na King Pauer stadionu

Palas siguran u LesteruPrvi put ove sezone - Kristal Palas van zone ispadanja! Pa makar i na koji sat. Ali serija dobrih rezultata Orlovima daje za pravo da glasno kažu da imaju tim koji ne bi smeo da se bori za opstanak. I verovatno i ne bi da sezonu nisu počeli sa Frenkom de Burom na klupi. Roju Hodžsonu je dugo trebalo da ispravi sve što nije funkcionisalo u timu. Čini se da je sada uspeo i kao poslednji dokaz - 2:0 na gostovanju kod Lestera na King Pauer stadionu.

Može biti prelomna pobeda za Palas s obzirom da su na osam dosadašnjih gustovanja ove sezone Luka Milivojević i drugovi osvojili svega dva gola i to - verovatli ili ne - bez datog gola! Poslednji na strani dali su 23. aprila, dakle pre 237 dana?!

Da toj crnoj seriji dođe kraj postarao se Kristijan Benteke, koji je i sam bio u dubokom kanalu, 13 utakmica bez gola, pre no što mu se odbrana Lestera neobjašnjivo sklonila sa puta u 20. minutu. Andros Taunsend je poslao savršen centaršut, utisak je da je i Kasper Šmajhel morao bolje da reaguje. Bilo kako 1:0 za Palas!

Osokoljeni Benteke je nastavio u istom ritmu, pa je u statističku kolonu pored tog gola upisao i asistenciju. U 41. minutu je posle velike greške arogantnog Rijada Mareza na sredini terena loptu doturio do Vilfreda Zahe, a ovaj duplirao prednost gostujućeg tima.

Da će bodovi otići za London postalo je sasvim jasno kada je u 61. minutu Vilfred Ndidi dobio crveni, odnosno drugi žuti karton zbog simuliranja penala. Ne baš idealan način da proslaviš 21. rođendan.

A duboko u sudijskoj nadoknadi lepotica Bakarija Sakoa za kraj. Liznula je lopta stativu i označila raj Lesterove trijumfalne serije od četiri utakmice tamo gde ga niko nije očekivao.

Lisice su i dalje komforno ušuškane na sredini tabele. A i Palas je krenuo gore.