Brajton olupao Lids i gazi ka prvom mestu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 29.02.16. | 22:40

Ubedljiv trijumf Galebova od čak 4:0 na zatvaranju 34. kola Čempionšipa

Rutinska pobeda igrača Brajtona

Nekada slavni premijerligaš i šampion Enlgeske Lids nastavio je sumorno obitavanje u Čempionšipu, a novi ubedljiv poraz na gostovanju u Brajtonu (4:0) verovatno da nikoga nije iznenadio, pa ni njihove navijače.

Posrnuli jorkširski tim položio je oružje za samo 45 minuta, a nakon rafalnog prvog poluvremena i Galebovi su se ohladili u nastavku verovatno svesni da nema potrebe da se iživljavaju nad vrećom za punjenje Stiva Evansa kojoj ne gine borba za opstanak u završnici sezone.

Izraelac Tomer Hemed otvorio je seriju sa bele tačke u 18, a posle autogola Lijama Kupera u 22, napadač Brajtona je drugim golom na meču razrešio sve dileme oko pobednika. Bedno je igrala večeras poslednja linija Lidsa, a defanzivac domaćina Luis Dank stavio je tačku na trijumf Brajtona u 38. minutu.

Sve od tog trenutka pa do kraja meča bilo je puko odrađivanje posla za Galebove koji su mogli lako da postignu i peti, pa i šesti gol, ali je Marko Silvestri imao sreće na drugoj strani. Ovim trijumfom Brajton se učvrstio na poziciji broj četiri sa bodom manje od Midlzbroa i Hala, odnosno ima dva manje od lidera Barnlija.