""

Briž ima majstora slobodnjaka, ali trofej je u rukama Kosanovića i Standarda! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 20.03.16. | 18:02

Ivan Santini pogotkom u 89. minutu doneo pehar Kupa ekipi iz Liježa – 2:1

Znali su i za mnogo bolje sezone u prvenstvu Belgije, ali Standard iz Liježa već može da se pohvali trofejom. Veliko finale kupa Belgije pripalo je timu našeg reprezentativca Miloša Kosanovića. Standard je posle triler završnice savladao velikog rivala Klub Briž sa 2:1.

Srp i pogača nalazili su se u rukama hrvatskog napadača Ivana Santinija  koji je golom u 89.minutu doneo veliku radost navijačima iz Liježa na stadionu Kralj Boduen.

Imalo je šta da se vidi u finalu belgijskog kupa. U prvom poluvremenu timovi su brzo razmenili udarce. Poveo je Standard golom Dompea u 17.minutu... Međutim, vrlo brzo Rafaelov je pokazao da je istinski majstor slobodnih udaraca. Njegova otrovna kifla završila je van domašaja ruku Viktora Valdeza.

Međutim, igrači Briža su radili u korist svoje štete. Napadač Diabi je dobio crveni karton početkom nastavka, a očekivanu inicijativu Standarda nagradio je pomenuti Santini