""
""

Brutalni Real Madrid na +47, „ubica“ Kerol, vratio se Ljulj! „Mali“ Vezenkov spasao Barsu novog poraza

Vreme čitanja: 3min | ned. 18.12.16. | 15:10

Dobre role Stevića i Bogdanovića. Jelovac pobedio sa Saragosom, Radičević slab u porazu Betisa od Fuenlabrade

Real Madrid je brzo zaboravio na poraz od Darušafake i iskalio bes na nemoćnom Obradoiru u Endesa ligi. Kraljevići su do 11 prvenstvene pobede, a šeste uzastopne došli u velikom stilu pošto su deklasirali Obradoiro sa 47 poena razlike (106:59). To je šesta najubedljivija pobeda u istoriji ACB lige.

Već na poluvremenu je bilo 18 razlike za Madriđane, a pogotovo su brutalni bili u trećoj četvrtini koju su dobili 33:8. Trener Laso je podelio minutažu kako bi odmorio nosioce igre pred dupli program u Evroligi naredne nedelje, a Džejsi Keron je namestio nišanske sprave i uništio nesrećni Obradoiro. Kerol je postigao 23 poena, a trojke je gađao 6/7! Vratio se i Serhio Ljulj koji je za 19 minuta na parketu upisao 18 poena, a povratak u formu je najavio i Noćioni sa 17 poena. Koliko su gosti bili nemoćni, najbolje oslikava podatak da im je najefikasniji igrač bio Husta sa samo devet poena.

Barselona je definitivno u krizi. Ni svi problemi sa povređenim igračima ne mogu da budu opravdanje za igre i rezultate Barcokasovog tima. Danas su pobedili Huventud 79:77, ali su se nalazili na pragu novog poraza. Koji bi im bio četvrti u ligi...

Lokalni rival je bio na pragu iznenađenja. Ceo meč je bio rezultatska klackalica i ekipe su se smenjivale u vođstvu, a rekordna prednost nekog tima je bila ona Huventudova od osam razlike na poluvremenu (31:39). Barsa je to preokrenula u trećoj četvrtini, ušla u poslednjih 10 minuta sa vođstvom, ali je Huventud dva minuta pre kraja opet poveo (70:67). Ipak mladi Vezenkov je ubacio trojku, Tomić dvojku, a onda je Rajs vezao četiri poena sa linije penala za 77:73 na 24 sekunda do kraja. Ipak, Huventud je preko Bogdanovića stigao do 78:77, ali je Vezenkov pogodio slobodno bacanje za konačan rezultat.

Saša Vezenkov je bio junak pobede sa 18 poena za 23 minuta, Tomić je dodao 15, a Rajs 13 poena. Kod gostiju najbolji Sabat sa 17 i Luka Bogdanović sa 15 poena.

Saragosa je lagano izašla na kraj sa Andorom (90:74) koja je u prošlom kolu šokirala Barselonu. Posle 12 razlike na poluvremenu i 64:47 na kraju treće četvrtine, sve je bilo jasno. Litvanac Juskevičijus je dao 15 poena za Saragosu, a Stevan Jelovac je učestvovao sa 12 iako ga nije išao šut za tri poena (0/3). Kod gostiju je najbolji bio Oliver Stević sa 16 poena.

Bez povređenih Marka Popovića i Ivana Paunića, Fuenlabrada je uspela da ostvari pobedu u gostima nad Betisom (78:73). Hakanson i Kruz sa po 22 poena su bili nerešiva enigma za domaći tim koji je bio u rezultatskom deficitu celo prvo poluvreme, ali je uspeo da preokrene u drugom poluvremenu. Međutim, gosti su bili jačih živaca i mirnije ruke u poslednjoj četvrtini koji su pobedili 22:15. Stojanovski je za Betis ubacio 17 poena, dok je naš Nikola Radičević upisao sedam uz sedam asistencija i slab šut za tri poena (0/4).