"Ostin postiže pogodak protiv Hala"

ČEMPIONŠIP: Ostin nastavlja da rešeta, Vukovi s desetkovanim čoporom ujeli Brajton, Hadersfild se raspucao protiv Boltona

Vreme čitanja: 2min | sub. 19.09.15. | 17:20

Napadač KPR-a trenutno najbolji strelac lige sa pet pogodaka

Ostin postiže pogodak protiv HalaSubota popodne rezervisana je za, po mnogima, najuzbudljivije takmičenje u Evropi - Čempionšip. Utisak je da su u ovom kolu klubovi malo manje bili raspoloženi za golove nego inače, ali je zato Čarli Ostin nastavio da bude strah i trepet za sve odbrane i golmane širom englekse druge lige.

On je postigao peti pogodak na gostovanju Halu, što je na kraju bilo dovoljno za bod pošto je Hal došao do izjednačenja preko Majkla Dosona u 38. minutu. Zanimljivo, ovim golom Ostin se nalazi na deobi prvog mesta liste strelaca, uprkos tvrdnjama da su lekarski izveštaji pokazali da nema ligamente u desnom kolenu. I da je to istina, izgleda da mu nisu potrebni.

Lider šampionata, Brajton, kiksnuo je na gostovanju Vulverhemptonu. Domaćin je od 49. minuta igrao sa igračem manje zbog isključenja Konora Koadija, ali ni to nije bilo dovoljno Brajtonu da se novom pobedom učvrsti na vrhu tabele. Ovako je prekinuo niz od četiri uzastopne pobede i sa 20 bodova i dalje ostaje na čelu tabele sa tri boda više od Midlzbroa koji je bio bolji od Notingem Foresta.

Grk koji je odbranio sve: Konstantopulos nogom ukrotio penal, Midlzbro slavio na Siti graundu posle 17 godina (VIDEO)

Navikli smo da viđamo mnogo golova u ovoj ligi, ali je ovoga puta na devet mečeva viđeno golova. Najefikasniji meč bio je između Šefild Venzdeja u Fulama u kom je domaćin slavio sa 3:2, a po golovima se jednako istakao i duel između Hadersfilda i Boltona u kom je domaćin bio bolji sa 4:1.

Ako ste igrali na veći broj golova, sigurno vas nisu usrećili rezultati mečeva između Vulverhemptona i Brajtona (0:0), Bristola i Redinga (0:2).