"minimalac Slavije u Pragu"

Česi nisu bauk: Škoda udario BATE, ali stradali je preživeo sa igračem manje (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 25.07.17. | 20:47

Šerif odoleo u Azerbejdžanu

minimalac Slavije u PraguŠerifovo iznenađenje u Bakuu i pobeda Slavije zbog koje u Pragu neće biti preterano zadovoljni s obzirom da je morala da bude ubedljivija. BATE se ipak provukao, pa će na revanšu u Belorusiji juriti samo gol zaostatka, iako je već od 19. minuta imao igrača manje na terenu.

Jevgenij Jablonski je naime tada nespretno naleteo na Mihala Fridriha, a sudija Bastijan Dankert iz Nemačke momentalno pokazao na belu tačku. Niko mu to neće zameriti, mada bi Belorusi mogli da se požale i zbog čini se prestroge odluke da zbog istog prekršaja Jablonskom pokaže crveni karton, bez obzira na to što on jeste bio poslednji igrač odbrane.

Bilo kako, iskusni Milan Škoda je najstrožu kaznu pretvorio u pobedu Slavije od 1:0, ali je upravo tu problem. Prosto, morali su Česi da postignu barem još jedan gol kako bi brojčanu nadmoć pretvorili u prednost koju bi BATE teško sustigao na revanšu pred domaćom publikom. Početkom drugog poluvremena bili su blizu, uzdrmali su i stativu prečku 21-godišnjeg Denisa Šerbitskog, a imao je i mladi golman BATE Borisova jednu fenomenalnu reakciju pre toga, pa je rezultat ostao "samo" 1:0.

Inače, Mirko Ivanić je bio u startnih 11 gostujućeg tima, ali je iz taktičkih razloga žrtvovan posle isključenja Jablonskog. Sa druge strane, u timu Slavije od prvog minuta bila su zvučna letnja pojačanja Ruslan Rotan i Dani, dok je Halil Altintop u igru ušao sa klupe.

U drugom meču trećeg kola kvalifikacija koji se igrao od 19 sati, moldavski Šerif je svesno prepustio loptu Karabagu, a šampion Azerbejdžana se predstavio kao prilično trom tim, pa je uprkos jalovoj terenskoj inicijativu meč završen bez golova. Krivica domaćina, ali dobrim delom i zasluga Šerifovog golmana Zvonimira Mikulića, imao je svoje trenutke.