""
""

Čović razigravao, Odžo zakucavao! Mega pala u Železniku (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 17.11.17. | 19:41

Odlilčni i Radanov i Uskoković, kod gostiju na visini zadatka samo Sinovec i Enis

Treći najkvalitetniji srpski tim u ABA ligi je FMP! Trenutno stanje stvari u regionalnom takmičenju pokazao je večerašnji derbi u Železniku, gde je poražen Mega Bemaks rezultatom 96:88 (19:22, 33:27, 23:18, 21:21).

Na parketu je ponovo bio dominantan Filip Čović, koji je još jednom imao zavidan učinak. Meč je završio sa 22 postignuta poena, uz šest asistencija, ali sve to za 23 minuta provedenih na parketu. Omaleni plejmejker Pantera još jednom je imao veliki uticaj na igru nigerijske centarske gromade Majka Odža, koji je utakmicu okončao sa 18 postignutih poena i sedam skokova, ali i sa nekoliko stravičnih zakucavanja.

INTERVJU - Majkl Odžo: Nosim patike broj 56, bilo mi je zabranjeno da zakucavam...

Domaćin je utakmicu prelomio u poslednjoj četvrtini, kada se definitivno odlepio na dvocifrenu razliku, pa Mega nije imala snage za povratak, iako se u finišu vratila na samo četiri poena zaostatka.

Pored Čovića i Odža odličnu partiju imao je i Aleksa Radanov (15 poena, devet skokova), dok su sa druge strane dostojan otpor pružali samo Sinovec (22 poena, pet asistencija), Enis (19 poena, 10 skokova), odnosno Čančar (18 poena). Ali, ostalih nigde nije bilo.