Kerem Demirbaj

Čudo, čudo, čudo... Hofenhajm pogodio tri stative i jednu prečku za šesti uzastopni remi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 23.12.18. | 19:50

Neverovatno...

Tačka na bundesligašku godinu. Poslednji meč u 2018. u nemačkom fudbalu odigrali su Hofenhajm i Majnc, a pravo je čudo – ne preterujemo – kako tim Julijana Nagelsmana nije dobio. Domaćin je bio bolji „koliko vikneš“, ali mu je to bilo dovoljno samo da dopiše bod – 1:1.

Što je još zanimljivije, Hofu je ovo bio šesti vezani remi, posle Herte (3:3), Šalkea (1:1), Volfzburga (2:2), Borusije Menhengladbah (0:0) i Verdera (1:1), međutim, ako se u nekim od tih mečeva provukao, onda se pod paranormalne pojave može podvesti šta je sve propustio da iskoristi ove nedelje na „Rajn Neker Areni“.

Učesnik ovosezonske Lige šampiona ostao je dosledan napadačkom fudbalu, stvorio dovoljno šansi, međutim, samo jednu jedinu je iskoristio. I to u uvodu meča kad je Kerem Demirbaj na ubacivanje Cubera okrenuo Gbamina i lako pogodio cilj. Činilo se da će to biti uvod u trijumf Hofenhajma, međutim, vođstvo je potrajalo svega pet minuta. Opet se potvrdilo da je odbrana slabiji deo Nagelsmanovog tima, niko nije uspeo da izbije loptu iz kaznenog prostora, na nju je natrčao Žan Filip Mateta i petim golom u sezoni opravdao letošnji dolazak iz Avra.

A Hofenhajm je i posle toga bio daleko bolji kvalitetniji, zreliji, odlučniji... U 33. minutu divna akcija cele ekipe, pucao je Demirbaj, da bi Brosinski uklizao ispred gol-linije. U međuvremenu prečka Cubera. Kasnije apsolutna dominacija Plavih, nema ko nije pucao, gol je visio u vazduhu - čak triput je Hof pogodio stativu (Hubner, Belfodil, zatim i Grifo u nadoknadi), ali je Majnc, verovatno ni sam ne zna kako, uzeo bod, sprečivši domaćina da se poravna sa Ajntrahtom i uključi se ozbiljnije u trku za novi plasman na evropsku scenu.