"Mame Dijuf"

Čudo se desilo - Lester slavio posle tri meseca lepoticom sa 20 metara! Stouk ide u napad na Ligu Evrope, Dijuf izrešetao VBA! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 28.12.14. | 17:50

Na mečevima Aston Vila - Sanderlend i KPR - Kristal Palas viđeni su samo "krompiri"...

Mame Dijuf

Lester Siti hvata voz za spas u poslednji čas?! Mudre Lisice konačno su nadmudrile jednog rivala u Premijer ligi i upisale prva tri boda još od kraja septembra, kada su na svom terenu savladale Mančester junajted sa velikih 5:3!

Fenjeraš engleskog šampionata slavio je kao gost Halu sa minimalnih 1:0, a iako je na meču viđen sam jedan pogodak, objektivno vredi za minimum dva! Nadžent je poslao loptu ka Rijadu Mahrezu, koji je lepo nadriblao loptu na nekih dvadesetak metara od gola, a potom uputio prelep udarac i u 32. mintuu matirao nemoćnog Mekgregora!

Ovom pobedom Lester je upisao 13. bod u sezoni, ali ispred sebe ima trnovit i težak put do opstanka u najjačoj engleskoj ligi.

U finišu utakmice oba tima su ostala sa po igračem manje, pošto je prvo u 88. minutu Pol Končeski zaradio crveni karton zbog oštrog udarca laktom, dok je Stiven Kvin u poslednjim trenucima izbačen sa terena zbog namernog igranja rukom.

Vatreno je bilo na Britaniji, gde je Stouk zahvaljujući magiji Mamea Dijufa stigao do nova tri boda, druge vezane pobede u Premijer ligi i tako došli rame uz rame sa Liverpulom, Svonsijem i Totenhemom! Ekipa Marka Hjuza bila je bolja od VBA, koji se lagano uvaljuje u velike probleme i Drozdove čeka tesna bitka za ostanak u najvišem rangu - 2:0.

Oba gola na utakmici postigao je senegalski reprezentativac, kojem je bilo potrebno svega 15 minuta slobode da izrešeta rivala i donese Stouku veliku radost.

Prvi pogodak pao je u 51. minutu, kada je sa ivice kaznenog prostora uputio neodbranjiv plotun ka golu Fostera, koji je na kraju ostao nepomičan.

Tačku na još jedan uspeh Potersa stavio je Dijuf u 66. minutu, kada je šut Arnautovića iskoristio i loptu usmerio u suprotnu stranu od one na koju je golman gostiju krenuo...