""

Cvajta: Kotbus ispao iz lige, Frankfurt sve bliži opstanku

Vreme čitanja: 1min | sub. 26.04.14. | 14:48

Energi izgubio sve šanse da se spase...

Fudbaleri FSV Frankfurta u pravom trenutku uspeli su da prekinu seriju od pet poraza i pobedom nad Kotbusom (3:1) naprave veliki korak ka opstanku. S druge strane, Energi je ovim neuspehom izgubio sve šanse da se dokopa baraža, pošto dva kola pre kraja ima šest bodova manje od Arminije i Dinama iz Drezdena.

Izabranici Bena Melmana odigrali su odlično prvo poluvreme, kada su stekli dva gola prednosti. Oba pogotka postigao je Vuten i to u 32. i 34. minutu. I jedan i drugi tim do kraja prvog dela ostali su sa desetoricom igrača na terenu, a nadi gostiju da mogu da izbegnu poraz probudio Rofer pogotkom u 70. minutu. Ipak, tačku na ovaj susret i pobedu domaćina stavio je Mihael Gerlic sedam minuta pre kraja.

U drugom današnjem meču sastali su se Fortuna i Aue. U meču bez rezultatskog značaja tim iz Dizeldorfa slavio je laganu pobedu - 4:0. Dva gola dao je Hofer, a po jedan Boli i Haloran.