""

CVAJTA: U Paderbornu došlo iz dva u jedan, Kotbus šokirao Kajzerslautern!

Vreme čitanja: 2min | pet. 28.02.14. | 20:22

Fortuna je savladala Arminiju sa 2:0

Fudbalere Paderborna niko ne može da zaustavi! Najprijatnije iznenađenje Druge lige Nemačke zabeležilo je još jednu veliku pobedu na putu ka Bundesligi, a ovog puta pod naletom čete Andrea Brejtenrajtera pao je Bohum - 4:1.

Interesantno, rezultat je, posle prvih 45 minuta, išao na ruku gostiju, koji su golom Lace u finišu prvog dela igre smestio loptu iza leđa golmana Luka

Međutim, u nastavku je usledio potpuni preokret i potop nekada redovnog člana elitnog ranga takmičenja.

Seriju golova otvorio je Meha na samom startu poluvremena, da bi isti igrač doneo vođstvo Paderbornu u 70. minutu. Samo nekoliko momenata kasnije Vrančić je udvostručio prednost, da bi konačni rezultat postavio Saglik sa bele tačke 11 minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka.

Paderborn sada ima 39 bodova i nalazi se na drugom mestu na tabeli, dok je Bohum prvi tim iznad crte sa 27 bodova.

Iako je kolo tek počelo, možda i najveće iznenađenje priredio je "fenjeraš" Kotbus, koji je sa 1:0 savladao Kajzerslautern i tako Đavole dodatno udaljio od mesta koje vodi u Bundesligu. Jedini gol na meču viđen je već u 3. minutu, kada je strelac bio Mičel. Inače, ovo je bio treći uzastopni poraz Kajzerslauterna u domaćem prvenstvu.