"Mark Overmars, Frank De Bur, Rišairo i Edvin van der Sar"

Rišairo Živković strelac u drugom meču za Ajaks! Veliki preokret Tventea (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 21.12.14. | 16:25

Kazim Ričards se baš raspucao, Fejenord slavio posle dva uzastopna meča bez trijumfa, Viljem dao dva gola iz dva šuta u okvir...

Mark Overmars, Frank De Bur, Rišairo i Edvin van der Sar

Kritike holandskih medija pljuštale gotovo rafalno, ali Rišairo Živković pronašao je način da zapuši usta kritičarima! Supertalentovani krilni napadač srpskog porekla odigrao je drugu uzastopnu utakmicu za prvi tim Ajaksa, a poverenje trenera Franka De Bura iskoristio je onako kako i dolikuje - upisavši prvenac u dresu Kopljanika! I to u pobedi protiv Ekscelziora rezultatom 2:0.

Doduše, šampion Holandije se mučio da probije bedem tvrdog domaćina sve do 83. minuta, kada je Van der Horn iskoristio grešku protivničke odbrane i loptu zakucao pod prečku, ali trud i upornost su se na kraju isplatili!

Živković je u igru ušao u 63. minutu, kada je zamenio Arkadijuša Milika, a očigledno je da je De Bur u pravom momentu predosetio da dolazi vreme 18-godišnjeg talenta, koji se treneru zahvalio na pravi način. On je iskoristio novu lošu reakciju poslednje linije Ekscelziora, potom i asistenciju Lasa Šenea i loptu bez većih problema uputio na pravo mesto.

Posle dva meča bez trijumfa, tri važna boda uzeli su i fudbaleri Fejenorda! Ekipa iz Roterdama uspela je da savlada Bredu minimalnim rezultatom. a strelac jedinog pogotka na meču bio je Kolin Kazim Ričards u 32. minutu.

Na poslednjem meču dana, Tvente je posle velike drame došao do pobede u duelu sa Viljemom. Oni su bolje otvorili meč pošto je Moktar postigao vodeći gol posle samo dvanaest minuta igre, da bi za goste izjednačio Mesau u 31. minutu. Upravo ovaj igrač je asistirao za drugi pogodak koji je postigao Hemhuts u drugom poluvremenu, pa su se tada gosti ponadali da bi mogli da dođu do pobede iako su imali samo dva šuta u okvir gola. Međutim, onda su na scenu stupili Bjeland i Borven i u sudijskoj nadoknadi vremena iskoristili dve prilike za totalni preokret tima iz Enšedea. Zanimljivo je da je Tvente igrao sa igračem manje još od 81. minuta kada je isključen Tapija.