""
""

Debakl Bordoa: Lil petardom do finala Liga kupa (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | uto. 26.01.16. | 23:22

Ekipa Federika Antonetija na fantastičan način eliminisala neubedljive goste - 5:1

Lil je odigrao najbolji meč u sezoni, čini se kada je to bilo najpotrebnije. Ekipa Frederika Antonetija na prilično ubedljiv način eliminisala je Bordo u polufinalu Liga kupa Francuske, pa će u okršaju za trofej igrati sa boljim iz sutrašnjeg okršaja Pari Sen Žermena i Tuluza - 5:1 (3:1).

Pitanje pobednika ovog meča praktično je rešeno već u finišu prvog poluvremena, kada je domaćin autogolom Sanea i pogotkom Sumaroa došao do nedostižnih 3:1, a u nastavku meča samo kaznio bezuspešne nalete gostiju i na fantatsičan način prošao u veliko finale.

Jedini bljesak Bordoa na ovom meču, bio je izjednačujući gol Šantoma u 33. minutu, ali je domaćin ubrzo postavio stvari na svoje mesto.

Apsolutna euforija u Lilu nastala je nakon petog pogotka domaćina, koji je postigao Bufal u trećem minutu nadoknade. Nakon toga, veliko slavlje domaće publike je moglo da počne.