""

Dečko, jel si ti normalan? Abubakar opet isključen, Bešiktašu samo bod (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 19.03.17. | 18:59

Aktuelni šampion Turske i dalje ima dva boda više od Bašakšehira koji je takođe danas remizirao

Vensanu Abubakar je ponovo pala roletna na oči. Drugu utakmicu zaredom. Zbog toga je opet dobio crveni karton, ovaj put na prvenstvenom meču u Antaliji koji je završen bez golova.

Tako aktuelni prvak Turske nije iskoristio kiks drugoplasiranog Bašakšehira koji je takođe osvojio samo bod danas, pa je razlika ostala dva boda.

Ali Abubakar je, kao i protiv Olimpijakosa pre tri dana u Ligi Evrope, napravio glupost koja je još skuplje mogla da košta njegovu ekipu.

Igrao se 64. minut kada je napadač Bešiktaša iz ko zna kog razloga, ušao u degažiranje golmanu Antalije Ferhatu Kaplanu i izblokirao ga.

Glavni sudija Kalkavan je to video i bez previše razmišljanja mu pokazao drugi žuti karton i put u svlačionicu.

Imao je sreće Bešiktaš što Antalija, čiji napad je predvodio Samjuel Eto, nije iskoristila brojčanu prednost i došla do sva tri boda.

Inače, celu utakmicu za ekipu iz Istanbula odigrao je srpski defanzivac Duško Tošić.

Bašakšehir je kiksnuo na svom terenu protiv Karabuka, osvojio je samo bod u remiju od 3:3. I to je bila prava klackalica, jer je domaćin vodio sa 1:0, pa gubio, pa opet vodio, da bi na kraju Rumun Pol Pap doneo bod Karabuku i to 13 minuta pre kraja utakmice.

Inače novi pogodak u dresu Bašakšehira postigao je Emanuel Adebajor i to u 59. minutu posle asistencije Edina Viske za vođstvo od 3:2. Ipak, ni to nije bilo dovoljno da se domaćin domogne pobede koja bi ga poravnala sa Bešiktašem bar na nekoliko sati.