Deportivo izbegao ponor: Aribas sačuvao tvrđavu na Riazoru (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 18.10.15. | 22:25

Bilbao vodio 2:0 do 80. minuta, ali je u finišu domaćin ipak stigao do boda

Radost strelca Aribasa

Deportivo nije pao kod kuće! Bili su domaćini nadomak ponora do 89. minuta, ali su pogotkom Aribasa stigli do remija i boda u vrlo zanimljivom okršaju sa Atletikom iz Bilbaoa – 2:2 (0:1).

Celih 80 minuta trebalo je uspavanom Deportivu da se probudi. Gosti iz Baskije su ih rastrgli do tog trenutka, vodili su sa 2:0 i izgledalo je da bodovi prvi put ove sezone napuštaju Riazor. Ali, sa dva pogotka u poslednjih deset minuta igre plavo-beli su se iščupali u finišu i ipak zadovoljni otišli kući.

Bilbao je bio bolji u prvom poluvremenu, istina Deportivo je držao loptu, ali je kontra Atletika bila ubitačna. Iz jedne takve akcije Injaki Vilijams, tamnoputi napadač Baskijaca pogodio je u 30. minutu za prednost Baskijaca. Bila je to lepa i prosta akcija, Balenzijaga je centrirao sa leve strane, a Viljams lepim volejom savladao Ernana Luksa.

Na isteku jednog časa igre Bilbao je stigao i do drugog gola. Raul Garsija je proigrao iskusnog Aduriza, koji je rutinski plasirao loptu pored Luksa za, u tom trenutku velikih, 0:2.

Ipak, usledio je furiozan finiš Deportiva. “Riazor” je povratio nadu u čudo u 80. minutu, nakon što je na asistenciju Huanfrana, Lukas Perez strašnim volejom iz okreta prikucao loptu u mrežu Baskijaca za 1:2. Bila je to najava rezultatskog povratka Deportiva u meč, a u 89. posle centaršuta Kartabije sa desne strane Aribas je šutirao glavom, lopta je pogodila Oskara De Markosa i prevarila Asijera Rizega za konačnih i na kraju ipak objektivnih 2:2.