Dinosaurusi su izumrli - ode HSV u Cvajtu, prekid u nadoknadi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 12.05.18. | 17:24

Uzalud je bila pobeda nad Menhengladbahom, baraž za opstanak u Bundesligi igraće Volfzburg

Kao što su dinosaurusi jednog dana ipak izumrli, tako je došao i trenutak da Hamburg, prvi put u klupskoj istoriji, ispadne u Cvajtu. Sada će onaj legendarni sat na stadionu da se zaustavi i verovatno da bude resetovan. HSV-u nije pomogla ni pobeda nad Borusijom Menhengladbah u poslednjem kolu Bundeslige - 2:1. Dinosaurus sa severa Nemačke čekao je da Keln napravi iznenađenje u Volfzburgu. Međutim, to se nije desilo i Vukovi su slavili sa 4:1, obezbedivši nastup u baražu za opstanak u Bundesligi.

Domaći navijači u Hamburgu su prekinuli meč u sudijskoj nadoknadi nezadovoljni situacijom ove sezone. Zapalili su baklje i počeli da ubacuju pirotehniku, a policija je izašla na teren kako bi sprečila još veće incidente. S obzirom da sudija nije stigao da odsvira kraj, ostaje samo da se vidi da li će meč biti i registrovan ovim rezultatom.

Valja napomenuti da je HSV u Bundesligi proveo sve sezone od osnivanja, tačnije od 1963. godine. Veliki je to udarac za giganta kao što je ovaj, međutim, mogao bi već da se vrati sledeće sezone ako pametno iskoriste naredni period.

Bilo kako bilo, HSV je utakmicu završio sa igračem manje, jer je u 71. minutu isključen Bobi Vud kada je nagazio protivničkog igrača.

Domaćin je poveo u 11. minutu golom Aruna Hunta iz penala, ali je u 28. minutu Josip Drmić doneo izjednačenje. Novu prednost i, ispostaviće se, jalovu pobedu, HSV-u je osigurao Luis Holtbi u 63. minutu.

A kako se kretao rezultat u Volzburgu? Već u prvom minutu Džošua Gilavogi je doveo Vukove u vođstvo i najavio uzbudljiv okršaj. Svakako su i navijači Hamburga pratili šta se ovde dešavalo. Ponadali su se kada je u 32. minutu, Jonas Hektor na asistenciju Miloša Jojića postigao izjednačujući gol za Keln.

Ali, u nastavku utakmice Volfzburg je počistio fenjeraša sa terena. U 54. minutu Divok Origi je vratio prednost domaćinu, na 3:1 povisio je Robin Knohe, a konačan rezultat postavio je Josip Brekalo u prvom minutu sudijske nadoknade.

Dakle, sve u svemu, tužan dan za sve navijače Hamburga, ali kao što je pisalo na jednom transparentu na stadionu tog kluba - “Ljubav ne zna za ligu”.

NEMAČKA 1 - 34. (POSLEDNJE) KOLO

Hofenhajm - Dortmund 3:1 (1:0)