"Tobijas Sipel"

Diskutabilan penal u 90. minutu uzeo dva boda Kajzerslauternu: Crveni đavoli i dalje na drugom mestu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 13.04.15. | 22:19

Prvi gol Zolera u Cvajti nedovoljan za pobedu, kazna za defanzivnu igru stigla u samom finišu

Tobijas SipelGde će se potvrditi ona čuvena fudbalska izreka da se ovaj lepi sport igra svih 90 minuta, ako ne u Nemačkoj. Fudbaleri Kajzerslauterna su prokockali dva boda pošto su se zadovoljili minimalni vođstvom stečenim na početku meča sa Dizeldorfom, a na kraju je domaća ekipa izborila bod iz diskutabilnog penala u 90. minutu - 1:1.

Kajzer Koste Runjaića je dobro otvorio utakmicu i Simon Zoler je u osmom minutu iskoristio lukavu loptu Markusa Karla i postigao svoj prvi gol u Cvajti. Ali tu je Kajzerslatuern stao.

Prvo poluvreme je bilo idealno za dremku, dok je u drugom Fortuna preuzela inicijativu, odnosno gosti su joj je prepustili, a kada je delovalo da će drugoplasirani tim druge lige Nemačke pokazati veličinu i slaviti iako nije briljirao. Ipak Vili Orban je nadskočio Joana Pohjanpaloa na samoj ivici kaznenog, a sudija je pokazao na belu tačku.

Levonogi Mihael Lijendl je prevario golmana Tobijasa Sipela i osvojio bod svojoj ekipi koji najoptimističnijim navijačima Fortune daje nadu da će se ekipa uključiti u borbu za promociju. Kajzerslatuern će sigurno biti u vrhu na kraju, ali je propustio priliku da se odvojio od trećeplasiranog Darmštata.

/Gros 27/

Ajntraht Braunšvajg - Minhen 1860 2:0 (1:0)

14. GROJTER 28 6 12 10 27 33 30
15. MINHEN 1860 28 6 8 14 35 43 26