""

Dmitrović pao u zaostavnom vremenu, Derbi se izjednačio sa Bornmautom!

Vreme čitanja: 2min | sub. 31.01.15. | 17:59

Čarlton i Birmingem, timovi za koje igraju Dmitrović, Veljković i Žigić, morali da se zadovolje mršavim remijima u 28.kolu Čempionšipa

Bivši selektor Engleske Stiv Meklaren je više nego rešen da prethodne trenerske podbačaje ispravi na klupi Derbi Kauntija Ovnovi su preživeli gostovanje u Velsu, lako savladali Kardif (2:0), i izjednačili se sa Bornmautom na čelu Čempionšipa.

Malo toga je ovog popodneva viđeno na terenima drugog ranga u Engleskoj. Samo 15 golova na deset utakmica više su nego jasan dokaz da ekipe nisu bile golgeterski inspirisane. Otuda je Stiv Meklaren sa Derbijem izvukao najveći benefit. Ovnovi su poveli autogolom nespretnog Malona, da bi meč u Kardifu u poslednjem minutu prvog poluvremena „zatvorio“ Martin udarcem glavom.

Zvižduci za Čarlton, ali palac gore za golmana mlade reprezentacije Srbije Marka Dmitrovića. Sjajnu šansu imao je Čarlton protiv Roterama da napravi odlučujući korak u pokušaju da se definitivno odvoji od ekipe koje strahuju za goli život. Međutim, malo toga je domaća ekipa pokazala i morala je da se zadovoljii remijem. Čalrton je pobedio isputio na tragičan način u 91.minutu. Pomenuti Dmitrović je bio siguran, sačuvao mrežu do zaostavnog vremena, dok je Miloš Veljković dobio šansu u veznom redu i igrao do 79.minuta.

Takođe i Birmingem našeg Nikole Žigića nije stigao do celog plena. Norič se pokao kao defanzivno dobra ekipa, a menadžer ekipe sa Sent Endrujza Geri Rovet ukazao je šansu srpskom gorostasu u 77.minutu. Međutim, ni Žigić nije pronašao ključ za bravu Noriča.

Do važnih trijumfa došli su Reding, odnosno Milvol koji  se posle trijumfa nad Notingemom uključio u borbu za opstanak.