""

Dumbija rastužio Kangu i Gabonce (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 02.09.17. | 20:41

Obala Slonovače silovita u kvalifikacijama za Mundijal

Obala Slonovače hrabro gazi ka Mundijalu. Slonovi su ka gosti ubedljivo pobedili Gabon sa 3:0 i učvrstili se na tabeli. Konačan rezultat ipak ne oslikava baš najbolje šta se dešavalo na terenu jer je u prvom poluvremenu i domaćin igrao relativno dobro, a ovaj deo meča završen je bez pogodaka.

U nastavku utakmice, međutim, gostujuća ekipa kao da je ubacila u brzinu više i došla do važnih i vrednih bodova.

Gabonce, u čijem sastavu je starter bio i fudbaler Crvene zvezde Gelor Kanga, načeo je Maks Gradel u 53. minutu

A onda je u završnici utakmice na scenu stupio Sejdu Dumbija i za samo šest minuta otklonio sve dileme oko konačnog ishoda. Prvo je u 77. minutu duplirao prednost Obale Slonovače, u 83. je postavio konačan rezultat.

Inače, Kanga je bio na terenu do 70. minuta kada ga je zamenio Samson Mbingui.

Zambija - Alžir 3:1 (2:0)