"Tanaka"
"Tanaka"

Dva žuta u tri minuta za Evertona: Tanakin volej obezbedio pobedu Sportinga (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 12.04.15. | 22:09

Lavovi ne daju treće mesto, obe ekipe završile meč sa 10 igrača

TanakaDžaba pravi centarforski gol Karlosa Manea, džaba hrabri volej Đunjija Tanake, pobeda Sportinga iz Lisabona nad Setubalom od 2:1 će se pamtiti po učinku Evertona – defanzivac Lavova je za tri minuta dobio dva žuta kartona i zaradio isključenje.

Everton je tako otežao posao saigračima pošto je nalet Setubala zaustavljen u 62. minutu kada je Venansio dobio svoj drugi žuti karton zbog prepirke sa defanzivcem Sportinga, ali su gosti ipak sačuvali prednost do kraja.

Karlos Mane je u 38. minutu pokazao pravi golgeterski instinkt, pobegao svom čuvaru na prvoj stativi i glavom prosledio loptu iza golmanovih leđa.

Na samom kraju prvog dela igre Tanaka je pokazao hrabrost i bez mnogo razmišljanja uhvatio snažan, ali pre svega precizan, volej i duplirao prednost svoje ekipe.

Domaćini su pokazali da ih gol pre pauze nije uzdrmao i već posle dva minuta igre u nastavku smanjili prednost, ali je onda usledio duel Venansija i Evertona, prva podela kartona i isključenje, a tri minuta kasnije je i Brazilac krenuo u svlačionicu i meč je zamro.

Za navijače Sportinga je ipak najbitnije da je ekipe učvrstila svoju poziciju na tabeli, ali i da je ekipa zabeležila tek drugug pobedu u gostima na prethodnih sedam utakmica.