""

El Ahmadi drži Fajenordov korak ka tituli (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 19.02.17. | 18:41

Klub iz Roterdama nije briljirao, ali je slavio na gostovanju Hagu

Fajenord ne posustaje. Roterdamski gigant slavio je na gostovanju Den Hagu sa 1:0 u meču 23. kola Eredivizuje i vratio se na pet bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca Ajaks.

Mučio se Fajenord prilično na ovom meču, u prvom poluvremenu nije ni napadao previše, odnosno nije stvorio šanse za pogodak.

Ipak, očigledno je Fajenord sada već stekao određenu rutinu, pa je počeo da pobeđuje i kada ne igra dobro.

A večeras je otprilike to bio slučaj. Ali, kada je bilo važno, Karim el Ahmadi je pomogao svojoj ekipi.

On je u 63. minutu iskoristio gužvu i karambol u kaznenom prostoru, lepo zahvatio loptu na nekih 12 metara od gola i zakucao je u mrežu.

Ispostavilo se da je to bio trenutak odluke, sasvim dovoljan da Fajenord odnese nova tri boda u Roterdam i približi se za još jedan korak tituli prvaka Holandije, prvoj od 1999. godine.