"Dan postiže gol"

Engleski Atletiko vratio Vest Hem u realnost: Orlovi se strahovito obrušavaju prilikom prekida (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 28.02.15. | 15:33

Mari zakucao Čekićare sa dva gola pa zaradio crveni karton, tri asistencija Pančona, tim sa Apton Parka je slavio samo jednom u poslednjih 10 premijerligaških mečeva

Dan postiže golOno što je Atletiko Madrid u Španiji – kralj prekida, Kristal Palas je tamo gde je to i najteže - u Engleskoj. Orlovi su pobedili Vest Hem na Apton Parku sa 3:1, a sve golove su postigli posle prekida!

Ekipa Alan Pardjua je igrala po taktu iznenađujućeg dirigenta Džejsona Pančona i Englez je meč završio sa tri asistencije, prvu je zabeležio u 41. minutu, mada taj gol ide na dušu defanzivca domaćih Arona Kresvela zbog komične greške, mada je pripisan Glenu Mariju.

Navijači Vest Hema su onda još više zažalili što pokušaj Marka Nobla iz 14. minuta nije išao samo nekoliko centimetara niže i verni vezista nije zatresao mrežu iz slobodnjaka samo nekoliko dana pošto je potpisao novi ugovor.

Pančon je zajedno sa ekipom izbrojao do dva u 51. minutu, on u asistencijama, Orlovi u golovima, pošto je iz kornera pronašao Skota Dana na drugoj stativi, a Adrijan je reagovao prilično usporeno, kao da nije očekivao da će ga saigrači razočarati.

U 63. minutu u Pardjuovim igračima je opet proradio duh Čolovih letećih ratnika te su ponovo po istom receptu došli do gola, a domaćim navijačima je preselo. Drugi gol Marija je bio 17. Palasa iz prekida, a nijedna druga ekipa iz Premijer lige nije blizu Orlova sa Selhurst Parka po ovom parametru.

Mari je uneo kakvu takvu neizvesnost u utakmicu drugim žutim kartonom, a Ener Valensija je iskoristio brojčanu prednost i smanjio vođstvo na 1:3 u 76. minutu, ali to nije bilo dovoljno da se spreči novi kiks Vest Hema.

Čekićari su ove sezone maštali i o Ligi šampiona, ali ih je obrušavanja Orlova vratilo u realnost pošto su samo jednom slavili na prethodnih 10 premijerligaških utakmica!