Fajenord posustaje, titula je ozbiljno ugrožena!

Vreme čitanja: 2min | ned. 09.04.17. | 16:34

Vodeća ekipa Eredivizije ispustila dva boda na gostovanju Cvoleu

Fejnord posustaje i pod pritiskom pravi kikseve koji bi mogli da ga koštaju titule! Trofeja koji na De Kajp nije "ušao" još od 1999. godine.

Puleni Đovanija van Bronhorsta remizirali su na gostovanju Cvoleu (2:2) u 30. kolu Eredivizije i na taj način omogućili Ajaksu da se približi na svega bod zaostatka.

Kako je počelo, dobro je i završeno. Jer, domaći su u razmaku od trećeg do 13. minuta smestili dve lopte iza leđa Breda Džonsa i hladnim tušem "prekrili" momke u crveno-beloj opremi.

Tračak nade vodećoj ekipi u prvenstvu da bi mogli da stignu do sva tri boda doneo je Berhojs sa dva pogotka sa distance, ali je napadački potencijal "ispario" tokom većeg dela drugog poluvremena, čime su i dva boda otišla u nepovrat.

Seriju dobrih rezultata nastavio je Utreht savladavši Tvente sa 3:0 i zadržavši četvrtu poziciju na tabeli. Sve je stalo u poslednjih pola sata, kada su Kerk, Barazite i Živković napunili mrežu Ponosa istoka.