""

Roda razbila Groningen, Fejenord nastavlja poteru za titulom, NEC nemoćan

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.03.13. | 19:35

Ekipa iz Roterdama zahvaljujući dvostrukom strelcu Žan-Pol Boetijusu stigla do nove pobede i ozbiljno se uključio u borbu za titulu

Fudbaleri Rode odigrali su partiju sezone u susretu sa Groningenom na svom terenu, pošto su potpuno razbili zbunjenu Zeleno-belu armiju i slavili sa 4:1. Golove za domaćina postigli su Demug već na samom startu meča, a potom i u 41. minutu, da bi Huperts u 29. i Malki u 48. razbili očajne goste, koji su počasni pogodak postigli u sedmom minutu preko Davida Tešeire.

Groningen se sada nalazi na deobi devetog mesta sa 29 bodova, koliko ima i Herenven, dok je Roda ostvarila veoma bitan trijumf u borbi za opstanak, i sada deli 15. mesto sa očajnim AZ Alkmarom, koji je kao gost izgubio od RKC Valvajka sa 2:1, iako je prvi vodio!

Heroj RKC bio je 23-godišnji napadač Mart Lider, koji je bio dvostruki strelac, prvo u 39, a zatim i u 76. minutu, dok je vodeći gol za goste postigao Jozi Altidor u 69. minutu.

RKC je posle osam mečeva bez pobede, od toga pet vezanih poraza, konačno upisao bitna tri boda u borbi za opstanak, i trenutno se nalazi na 13. poziciji sa 26 bodova.

U poslednjem duelu Eredivizije Den Hag je na svom terenu savladao Herakles sa 3:1.

Izgleda da je trijumf nad PSV u prethodnom kolu dao krila igračima Fejenorda, koji je u gostima u Najmehenu bez problema savladao neugodni NEC rezultatom 3:0, a lagani trijumf crveno-belih pamtiće 19-godišnji Žan-Pol Boetijus, koji je bio dvostruki strelac.

Boetijus je načeo mrežu domaćina već u 11. minutu, da bi Gracijano Pele tri minuta pre kraja prvog dela igre udvostručio prednost Fejenorda. Gosti su nastavili sa dobrom igrom i u nastavku, imali nekoliko dobrih prilika, međutim, na gol se čekalo gotovo celo poluvreme, tačnije do 83. minuta, kada je Boetijus postavio konačnih 3:0.

Drugim vezanim trijumfom ekipa iz Roterdama zadržala je treću poziciju, i u ovom trenutku ima 50 bodova, jedan manje od drugoplasiranog Ajaksa, odnosno tri manje od vodećeg PSV. S druge strane, NEC je nastavio da igra po sistemu toplo-hladno, i ostao na sedmom mestu, uz 36 osvojenih bodova.