"Radost fudbalera iz Roterdama"

Fejenord slavio u Kamburu: Kramer i Kajt prate Ajaks! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 16.08.15. | 18:45

Utreht i Herenven podelili bodove (1:1), dok je Herakles savladao Nec s ubedljivih 3:0, uz fenomenalan gol iz slobodnog udarca

Radost fudbalera iz Roterdama

Fejenord je održao korak sa vodećim Ajaksom posle dva uvodna kola Eredivizije, trijumfom u Kamburu od 2:0 (0:0).

Dugo je domaćin odolevao, ali je letošnje pojačanje iz Den Haga Majkl Kramer u 77. minutu iskoristio centaršut Bašačikoglua i sa nekih pet metara glavom savladao golmana domaćih Nijenhuisa.

Konačnih 2:0 za tim iz Roterdama postavio je Dirk Kajt sa bele tačke u trećem minutu nadoknade vremena, što je bilo dovoljno za novu pobedu ekipe Đovanija Van Brnokhorsta, koja se izdvojila na čelu tabele sa velikim rivalom iz Amsterdama (oboje imaju po šest bodova).

Ipak, spomenimo i da je Kambur možda oštećen u 80. minutu, kada je golman gostiju Kenet Vermer pogrešio, a loptu iz gola, koje je čini se prešla preko linije, izbacio defanzivac Fejenorda Van Bek. Realno, teška situacija...

Utreht i Herenven podelili su bodove (1:1). Sebastijan Haler je doveo domaćina u vođstvo u finišu prvog poluvremena, ali je značajan bod gostima doneo Lusijano Slagver desetak minuta pre kraja utakmice.

Do prve pobede u novoj sezoni stigao je i Herakles, koji je savladao Nec sa 3:0. Tanane, Bruins i Verghorst tresli su mrežu gostiju, a posebno lep bio je prvi pogodak domaćina postignut iz slobodnog udarca sa preko 30 metara.

Pogledajte udarac Osame Tananea za TV špice...