Felipe Anderson

Felipe i Čekićari preleteli Sent Meriz (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 27.12.18. | 22:35

Vest Hem na krilima sjajnog Brazilca porazio Sautempton - 2:1

Slatki život Ralfa Hazenhitla i Svetaca okončan je večeras, a nespretan poraz od Vest Hema na svom terenu od 2:1 mogao bi da vrati fudbalere Sautemptona nekoliko koraka unazad u borbi za goli premijerligaški život.

Jer, posle večerašnjeg poraza klub sa juga Engleske u nedelju očekuje duel sa ranjenim Mančester Sitijem, što ne obećava dobar provod uoči novogodišnje večeri.

Strašno dobar fudbal gledali smo posle nikakvih prvih 45 minuta, a počelo je čudnim golom Nejtana Redmonda koji je u 50. minutu doneo vođstvo domaćinu izgleda tako što je rukom loptu skrenuo u mrežu. Niko od arbitara nije video kako je povremeni reprezentativac Engleske savladao Lukasa Fabijanskog što kao da je razljutilo goste.

Na krilima sjajnog Brazica Felipea Andersona za samo šest minuta gosti su stigli do preokreta i pobede. Prvo je sjajni ofanzivac razornim udarcem desnicom sa ivice šesnaesterca iznenadio golmana Mekartija u 53. minutu, a samo šest minuta kasnije posle sjajne kontre majstorski je još jednom zatresao mrežu domaćeg tima i postavio konačnih 2:1.

Ništa Sautempton nije mogao večeras. Njegov najbolji igrač Deni Ings potpuno je zatajio, a i ono malo udaraca njegovih saigrača golman Fabijanski je uspešno ukrotio. Tako je Vest Hem stigao do devetog mesta na tabeli i sjajnog prazničnog raspoloženja, dok Sautemptonu nastavlja da gorucka pod nogama.

ENGLESKA 1 - 19. kolo

Fulam - Vulverhempton 1:1 (0:0)