""
""

Fenerbahče je kralj tuge: Izbačen iz kupa posle 210 minuta fudbala i 26 penala! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sre. 17.05.17. | 23:30

Na kraju veliko slavlje Istanbul Bašakšehira 2:2 (10:9)

Kakva drama na Bosforu, i kakav tuga za igrače, stručni štab i navijače Fenera. Očajna sezona Kanarinaca dobila je novi tom. Za velikana iz Istanbula i drugi domaći trofej ove sezone će biti nedosanjani san.

Imao je Fener odličan rezultat iz prvog meča, ali se posle velike drama radovao Istanbul Bašakšehir. Gosti su prvo izvukli produžetke (2:2), a potom su izdražali još pola sata i trijumfm okončali maratonsku penal seriju - 9:10.

Istanbul je dva puta vodio tokom regularnog dela, međutim Ozan Tufan je u 87.minutu doneo izjednačenje Feneru (2:2) i produžio nadu domaćinu. Pucalo je u produžecima na sve strane, ali su pobednika morali da odluče penali.

Sjajno su i jedni i drugi izvodili penale u prvih pet serija, a prvi promašaj zabeležio je Škrtel. Revanširao mu se Napoleoni i propustio prvu meč loptu za Istanbul.

Gosti nisu iskoristili ni promašaj Demirela, ali jesu Souze. Priseban je u 13 seriji bio Emanuel Adebajor.