"VEJINOVIĆ"
"VEJINOVIĆ"

Furiozno drugo poluvreme Heraklesa, majstoria Vejinovića nedovoljna za pobedu Vitesea (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 07.12.14. | 19:22

Četiri utakmice u Erediviziji, četiri puta gol-gol

VEJINOVIĆOpravdali su Holanđani svoju već dobro poznatu reputaciju Lige sa puno golova. Cvole je u popodnevnom matineu spakovao tri komada u mrežu Den Haga, za nova tri boda i petu poziciju na tabeli - 3:1 (1:0).

Groningen i Herenven su podelili bodove, u mirnoj utakmici na severu Holandije. Zeleno-beli su dugo bili poznati po vrelom domaćem terenu, kojeg su se nekad plašili i najveći timovi Holandije. No, Herenven je došao u Groningen da dobije utakmicu, što mu nije pošlo za rukom, najviše zahvaljujući sreći i sjajnim odbranama golmana domaćeg tima. Posle devedeset minuta, na semaforu je pisalo 1:1, a moglo je lako da bude 1:4, s ozbzirom na 21 šut koji su ka golu Groningena uputili gosti.

Utreht je dočekao Herakles kao solidan favorit, međutim gosti su odigrali strahovito drugo poluvreme u kojem su dali tri gola za konačnih 2:4.

Viteseu nije bio dovoljan gol Vejinovića iz kornera, kao ni asistencija veziste srpskog porekla. Tvente je dva puta uspeo da poravna rezultat utakmice u Arnemu. Iako su već na startu drugog poluvremena, fudbaleri Vitesea ostali sa igračem manje na terenu, do kraja utakmice su bili bolji rival.

Velika greška kapitena domaćih, Propera, koštala ih je pobede. Desetka Vitesea je u 49. minutu napravila penal i dobila direktan crveni karton, što je Zijeh iskoristio i sa penala postavio konačan rezultat - 2:2.