""
""

Gol za pamćenje Bruna Mezenge! Van Persi čuva Fener u trci (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 01.05.16. | 20:04

Nekadašnji napadač Partizana Petar Grbić igrao je za Ahisar od 59. minuta, kada je zamenio Mertera Jusea

Fenerbahče se još nije predao u borbi za titulu! Kanarinci su na svom terenu ubedljivo pobedili Gacijantep sa 3:0 u meču 31. kola turske Superlige i sada ponovo imaju tri boda manje od lidera Bešiktaša.

Najpopularniji turski klub u dobroj je formi, ovo mu je bila četvrta uzastopna pobeda, računajući i nacionalni kup.

Junak večeri u očima navijača plavo-žutih bio je holandski internacionalac Robin van Persi, dvostruki strelac.

On je pogodio protivničku mrežu u 48. i 81. minutu, a gostujuću ekipu načeo je Simon Kjer u 27. minutu.

Antalija je na svom terenu savladala Konju sa 1:0, ali za goste taj poraz nije bolan jer su praktično osigurali treće mesto na tabeli.

Kao i mnogo puta do sada tri boda Antaliji doneo je sjajni kamerunski veteran Samjuel Eto golom u 49. minutu.

Ekipi Antalije ovo je bila tek druga pobeda u poslednjih šest utakmica, dok je Konja upisala drugi poraz u istom intervalu.

U prvoj današnjoj utakmici Sivas je na svom terenu remizirao 1:1 sa Ahisarom. Gol za goste i to poprilično komičan dao je bivši napadač Crvene zvezde Bruno Mezenga u poslednjim trenucima utakmice.

Brazilski fudbaler je, posle jedne visoke lopte, pomalo nespretno šutirao, više je to bio pas u prazno, a golman Sivasa, Ernestas Setkus reagovao je komično. Lopta mu je prošla ispod noge i završila u mreži.

Strelac za domaćina bio je Atif Šešu u 57. minutu. Nekadašnji napadač Partizana Petar Grbić igrao je od 59. minuta, kada je zamenio Mertera Jusea.

Sivas će imati veoma težak posao u poslednja tri kola Superlige u borbi za opstanak, jer sada ima šest bodova manje od Gacijantepa i Kajzerija koji se nalaze van zone ispadanja.