""

Golčina Medunjanina u petardi Bosanaca, Mondijal na dohvat ruke (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 07.06.13. | 20:37

Džeko i družina pregazili Letoniju na njenom terenu, šokantna pobeda Malte u Jermeniji, Finci bolji od Belorusiji

Bosna i Hercegovina se nalazi na korak od plasmana na Mondijal! Izabranici Safeta Sušića su nastavili sa sjajnim rezultatima u kvaliflikacijama i pobedom od 5:0 u Letoniji zadržali prvo mesto u grupi i prednost nad Grčkom.

Popularni Zmajevi su očitali fudbalsku lekciju skromnim Letoncima koji su im dugo odolevali uprkos činjenici da su od 10. minuta igrali sa igračem manje.  Tada je Fertovs je neoprezno startovao na Rahimića i zaradio isključenje.

Nizale su se šanse BiH pred golom Letonije, ali su se domaći grčevito branili i uspeli da sačuvaju „nulu“ do poluvremena. U 47. minutu Džeko je pogodio stativu. Ipak, ubrzo je kapitulirao i golman domaćih. Mujdža je centrirao, a Senad Lulić je pogodio za 1:0. Samo pet minuta kasnije Lulić je fantastičnim centaršutom uposlio Vedada Ibiševića, koji glavom pogađa za sigurniih 2:0. Novo slavlje gostiju je stiglo je u 63. minuti. Haris Medunjanin je spektakularnim udarcem sa 25 metara savladao Vaninsa za ubedljivih 3:0. Na 4:0 je povisio Pjanić u 80. minutu, a isti igrač je samo dva minuta kasnije uposlio Džeka za „petardu“ Bosanaca.

Ovim trijumfom, izabranici Safeta Sušića su došli do pete pobede u šest mečeva i sa 16 bodova črvsto drže vrh tabele.

Senzacionalan trijumf je ostvarila Malta u Jermeniji. Autsajderi su golom Mifsuda slavili minimalcem protiv Jermena koji su u prošlim kvalifikacija za EP bili jedno od najprijatnijih iznenađenja. Istim rezultatom je Finska savladala Belorusiju.