"Kris Vondolovski i Džoi Korona"

GOLD KUP: Vondolovski rešeta kao Levandovski, Kostarika bez problema sa Kubom (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sre. 10.07.13. | 10:32

Reprezentativni napadač SAD het-trikom u prvih 45 minuta rešio pitanje pobednika, dok je Barantes bio heroj Kostarike

Kris Vondolovski i Džoi KoronaPrvo kolo C grupe KONKAKAF Gold Kupa doneo je goleadu SAD protiv Belizea i sigurnu pobedu Kostarike nad Kubom.

Heroj dana definitivno je Kris Vondolovski, koji je het-trikom u prvih 45 minuta protiv Belizea najavio sjajnu sezonu na klupskom planu. Reprezentacija SAD je do kraja meča, igranom u Portlandu, postigla još tri pogotka (Holden 58, Fislkal 72, Donovan 76 – penal), a slabašni protivnik je preko Gejnera uspeo da stigne do utešnog gola.

Na drugoj strani, reprezentativni vezista Kostarike, Mihael Barantes bio je dvostruku strelac u pobedi rezultatom 3:0. Fudbaler norveškog Alesunda je golove postigao u 52. i 77. minutu, a pridružio mu se i Arijeta pogotkom u 71. minutu.