""

Goldson spakovao Vulvsima novogodišnji poklon, Hal iskoristio strašnu grešku KPR (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 01.01.16. | 20:06

Vulverhempton osvojio tri velika boda i savršeno počeo 2016. godinu

Fudbaleri Vulverhemptona ostvarili su devetu pobedu u sezoni i na savršeni način započeli 2016. godinu, pošto su kao gosti savladali Brajton minimalnim rezultatom - 1:0.

Prvog dana 2016. godine pobedu nekadašnjem članu Premijer lige podario je domaći štoper Konor Goldson, koji je u 32. minutu zatresao svoju mrežu posle vrlo dobre akcije Vulvsa.

Ipak, gosti su muku mučili da bi sačuvali svoju mrežu netaknutom do samog kraja. Propisno su se ispromašivali igrači Brajtona, a pravi heroj Vulverhemptona bio je golman Karl Ikeme, koji je u nekoliko navrata prvoklasnim reakcijama sprečio rivale da se vrate u život.

Brajtonu je ovo bio šesti uzastopni meč bez pobede, a drugi vezani poraz, zbog čega sve više klizi ka ispadanju iz trke za plasman u viši rang.

Bili su fudbaleri KPR na pragu prvog boda u novoj godini, ali su kompletan plen odneli Tigrovi Hala - 2:1.

Posle prilično dosadnog prvog poluvremena dva tima zaigrali su dosta ofanzivnije u drugih 45 minuta, kada su viđeni svi pogoci na meču. Seriju je otvorio Ernandez u 61. minutu, da bi Rendžere u život vratio Polter u samom finišu meča. Ipak, da KPR zaista nije bilo suđeno bilo je jasno u 89. minutu, kada je usledila strašna greška golmana Roberta Grina u proceni leta lopte, iz koje je najviše profitirao Adama Diomande. Rezultat svega – pobeda Hala i veliki korak napred ka mestu koje vodi direktno u Premijer ligu.